Biografie

HROZNĚ - muzika proplouvající mnoha zákrutami alternativního rocku, ovlivněna minimalismem, folkem, indie, funky a mnoha dalšími vlivy. Splétaná tóny metalofonu, kalimby, akordeonu, baskytary a bicích, sladěna někdy s básnickými, někdy s údernými texty. Existuje s přestávkami v různých podobách od roku 1982.

Martin Kozlovský - metalofon, kalimba, zpěv, Pavel Straka - akordeon, zpěv, Jaromír Řehoř - baskytara, zpěv, Pavel Magnusek - bicí.

HROZNĚ v Metro Music Bar Brno
HROZNĚ v Metro Music Bar Brno

Stručná historie kapely HROZNĚ:

I. inkarnace
1982 září - Martin (tehdy kytara) a Pavel (akordeon) hledají přes inzerát třetího člena na založení folkové kapely. najde se Jarek (baskytara). 29.10.1982 má kapela premiéru v recitačním pořadu Mirka Kováříka ve studiu Horizont v Brně.
1983 září - Pavel a Martin odcházejí na 2 roky vojenské služby. Jarek experimentuje s Vojtěchem Saxem, kytaristou, který hraje hlavně na indický sitár.
1985 říjen - po návratu Pavla a Martina z vojny se kapela obnovuje a začíná opět zkoušet a koncertovat.
1987 únor - začíná hostovat kytarista Karel Růžička.
1987 duben - Martin přechází z kytary na metalofon a kapela získává svůj typický alternativně rockový zvuk.
1987 září - Karel Růžička odchází na vojnu a nahrazuje ho Vojtěch Sax.
1988 - kapela se stává "talentem rocku" na festivalu ROCKFEST 88.
1989 únor - kapele se dostává prestižního ocenění odborných kritiků, je jmenována mezi "TIPY NA BÍLOU VRÁNU 1988".
1990 září - přibývá bubeník Roman Motyčka a kapela se transformuje do podoby kompletního rockového bandu.
1991 květen - po vzájemné dohodě se kapela rozchází na neurčito.

II. inkarnace
1993 až 1996 Jarek a Pavel spolu s novým členem Dušanem Kadavým občasně experimentují ve zkušebně a hledají nový styl a repertoár.
1997 - kapela se plně obnovuje ve změněné sestavě: Martin Kozlovský (metalofon, zpěv), Pavel Straka (akordeon), Jaromír Řehoř (kytara), Dušan Kadavý (baskytara), Pavel Bříza (bicí).
1999 jaro - po několika úspěšných koncertech a svépomocném natočení dema v letech 1997 a 1998 se kapela opět dohodla na rozchodu.

III. inkarnace
2007 leden - kapela se obnovila v původní komorní sestavě: Martin (metalofon, zpěv), Pavel (akordeon), Jarek (baskytara), a kromě nových věcí se snaží vybrat to nejlepší ze svých předcházejících období.

2010 duben - opět se k nám přidává Roman Motyčka (bicí).

2013 - u vydavatelství Ears&Wind Records vychází první regulérně vylisované CD s názvem "Už není čas" a kapela se převážně s repertoárem z tohoto CD toulá po klubech a sálech po celé ČR.

2015 - vzhledem k časovému vytížení bubeníka Romana Motyčky s námi střídavě vystupují také další dva brněnští bicisté: Mira Mato Novo nebo Pavel Magnusek.

2018 - bubeníci se nám přestali střídat a jsme moc rádi, že s námi už pravidelně hraje Pavel Magnusek.

2019 - u Indies Happy Trails jsme realizovali naše další CD "Ticho", opět mix úplně starých a úplně nových písniček.

2023 - protože Pavlík Magnusek toho má po všech stránkách příliš mnoho a jaksi nestíhá, připojil se k nám na střídavé hraní na bicí Richard Píše, muž šikovných rukou nejen při hře na nástroj.

2024 - naší milou novou spopracovnicí se stala éterická, ale pevně na zemi stojící zpěvačka Denisa Spáčilová, námi hned překřtěna na Bodlinu. Vítej na palubě!

Vydržíme?Kapelu HROZNĚ podporuje jazyková škola Angličtina Řehoř

© 2016 Hrozně
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!